Tvůrci seriálu

3. prosince 2008 v 16:27 | Simpsonsweb.cz |  Tvůrci seriálu
Na výrobě pořadu se podílí stovky lidí. Kdo jsou ale ti, kteří Simpsonovým a ostatním postavičkám ze Springfieldu vdechli život? Celé šílenství kolem seriálu má na svědomí parta chlapíků, se kterými vás nyní seznámíme.
Matt Groening

Duchovní otec a výkonný producent seriálu Simpsonovi a celovečerního snímku Simpsonovi ve filmu se narodil se 15. února 1954 do rodiny s pěti dětmi. Otec Homera byl kreslíř, scénárista a karikaturista, matka Margaret učila ve škole. Při čekání v kanceláři Jamese L. Brookse načrtnul za 15 minut celou rodinku Simpsonových.
» zobrazit podrobný životopis
James L. Brooks
James L. Brooks má na kontě tři Oscary a 17 cen Emmy. Jeho produkční společnost Gracie Films
se v začátcích Simpsonových zasloužila o to, že seriál koupila stanice Fox. Svou kariéru začínal jako scénárista a později produkoval takové klasické kusy jako The Mary Tyler Moore Show, Rhoda, Lou Grant nebo Taxi. Napsal, produkoval a zrežíroval film Cena za něžnost, který získal celkem pět Oscarů (včetně kategorie nejlepší film), z toho tři pro Brookse. Stejným způsobem se podílel také na filmu Vysíláme zprávy. Mezi další filmy, u nichž zastal roli producenta, patří Řekni cokoliv…, Válka Roseových a Velký.
David Silverman
Silverman, který pracuje jako producent animace, režisér a vedoucí animace, vyrostl v New Yorku
a už odmalička jej fascinovalo kreslení a animované seriály. Jako dítě natáčel kreslené a hrané akční filmy na kameru Super 8 a na střední škole byl za svou animovanou tvorbu několikrát oceněn. Animaci a filmařinu vystudoval na University of California v Los Angeles. Po práci na různých televizních pořadech a kinofilmech se dostal ke kreslení prvních 30sekundových spotů o Simpsonových pro pořad The Tracey Ullman Show. Když měl pak v roce 1990 seriál premiéru na stanici Fox, Silverman zrežíroval pár jeho epizod. Později na seriálu pracoval jako režijní supervizor a v roce 1992 se stal producentem. Díky nápadité práci získali Simpsonovi celou řadu ocenění. Silverman byl také spolurežisérem filmu Příšerky, s.r.o. z produkce studia Pixar a konzultantem dějové linie u filmu Doba ledová.
Al Jean

Al Jean je producent a scénárista, který pracuje na Simpsonových už od chvíle, kdy se na obrazovkách objevili v seriálové podobě. Kromě šesti Emmy vyhrál také prestižní Peabody Award a byl nominován na Zlatý glóbus. Na seriálu se v současnosti podílí jako výkonný producent. Jean vystudoval Harvard, kde působil jako viceprezident slavného univerzitního satirického časopisu The Harvard Lampoon. Jako jeden z autorů námětu se podílel na seriálech The Critic a Teen Angel a produkoval velmi populární pořad It's Garry Shandling Show. Mezi další seriály, na kterých pracoval, patří The PJs, Alf a The Tonight Show Starring Johnny Carson.
Mike Scully
Mike Scully pochází z Massachusetts a svou kariéru začal vymýšlením vtipů pro slavného
ruského komika Yakova Smirnoffa. U Simpsonových dříve zastával pozici vedoucího výroby a k několika dílům napsal scénáře. Jako scénárista se podílel také na seriálu Raymonda má každý rád a patřil do kolektivu autorů, který vymyslel televizní seriály The Pitts a Complete Savages.
 


Anketa

Líbí se vám můj blog?

Je to super blog 25.4% (455)
Pěkný 15.5% (278)
Ujde to 15.3% (273)
Nic moc 14.6% (262)
Nelíbí se mi to 12.6% (226)
Jeto hrůza 16.5% (296)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.